Aktualności Slider

1% dla Franka

Drodzy Rodzice, Klubowicze, w tym roku po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Franciszka Wiłkomirskiego, syna Prezesa Judo Legia Warszawa.


Od pierwszych chwil, od momentu przyjścia na świat, życie Franka było zagrożone. Serce jednokomorowe, bardzo ciężka i złożona wada, z którą się urodził wymagała natychmiastowej ingerencji kardiochirurgicznej. I tak w 3. i 10. dobie życia był operowany, przeszedł śmierć kliniczną i sepsę. Kolejną operację ratującą życie przeszedł latem 2008 roku, następną we wrześniu 2010 roku. Podczas ostatniej operacji doszło do uszkodzenia nerwu krtaniowego, a w efekcie porażenie strun głosowych i konieczność założenia rurki tracheotomijnej. Liczne konsultacje nie dają nadziei na wyjęcie rurki. Niestety Franek niedowidzi również na prawe oko oraz ma zdiagnozowany Zespół Aspergera.

Ten rok będzie wyjątkowy…

Najbliższy okres stawia przed nami kolejne wyzwanie. W tym roku potrzebujemy Waszego serca i wsparcia jeszcze bardziej, gdyż stan Franka uległ pogorszeniu i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach konieczna będzie kolejna operacja serca. Lekarzami operującymi Frania, niezmiennie jest Profesor Malec i Profesor Januszewska, którzy operują w Niemczech. Zdajemy sobie sprawę z kosztów jakie niesie za sobą operacja syna za granicą, niemniej jednak jesteśmy przekonani, że Profesor Malec i Profesor Januszewska są jedynymi osobami, którymi możemy ponownie powierzyć zdrowie i serce Franka.

Gdyby nie pamięć i życzliwość ludzi kompleksowa rehabilitacja Frania byłaby bardzo ciężka, a  czasem wręcz niemożliwa. Dlatego z całego serca prosimy wszystkich, którzy mogą i chcą nam pomóc, aby przekazali 1% podatku na Frania. Dzięki tym pieniądzom możemy mu zapewnić ciągłość leczenia, rehabilitację, lekarstwa czy wsparcie w edukacji.

Rozliczając 1% podatku dochodowego wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać nr KRS 0000135921 fundacji Polsat, a w rubryce „Cel szczegółowy” – WIŁKOMIRSKI FRANCISZEK 2848.

Wpłat indywidualnych można dokonywać na konto Franka w Fundacji Polsat:
39 1140 1010 0000 7777 7000 1001
Tytuł przelewu: WIŁKOMIRSKI FRANCISZEK 2848

Z wyrazami szacunku i wdzięcznością
Dorota i Krzysztof Wiłkomirscy