Aktualności Galeria Slider

32 Budapeszt Cup – międzynarodowy sukces legionistów

32 Budapeszt Cup

W terminie 27-28 kwietnia w stolicy Węgier odbywał się 32 Budapeszt Cup. Jest to międzynarodowy turniej, na bardzo wysokim poziomie sportowym.

W tym roku w zawodach wystartowało prawie 150 klubów z Europy, jak również z jeden z Kanady, przez dwa dnia na 8 polach walk wystartowało prawie 1600 zawodników.

W sobotę złote medale dla Legii wywalczyły: Natalia Raczyńska i Emilia Bielawska, natomiast brązowy krążek – Barbara Twarowska.
W niedzielę w kategorii U15 wystartowały trzy nasze zawodniczki, dwa srebrne medale wywalczyły: Emilia Bielawska i Maja Bielska, brawa należą się też Natalii Raczyńskiej, która uplasowała się tuż za podium, na V miejscu.

Warto zauważyć, że dziewczynki walczyły w kategorii U15 dla roczników 2005-2007, w tym wypadku Emilka i Natalka startowały jako najmłodszy rocznik.

Dzięki pięciu zdobytym medalom zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji medalowej całego turnieju na 148 startujących klubów. Jest to bardzo dobry wynik!

W poniedziałek natomiast wszyscy zawodnicy wzięli udział w dwóch sesjach treningowych międzynarodowego randori.

Wszystkim medalistkom serdecznie gratulujemy świetnego wyniku! Mocno Legia!

Szkolenia sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Judo Legia Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa.