Artur Gorzelak

Artur Gorzelak

Jest instruktorem i trenerem judo, posiada stopień 1 dan, z klubem Judo Legia Warszawa związany od samego początku, jednak jako trener od roku. Jest wychowankiem klubu Judo Ryś, później Judo Legia Warszawa.

W 2009 r. ukończył dziennie studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek: zarządzanie), a w 2012 r. studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Posiada uprawnienia trenera klasy III Polskiego Związku Judo oraz instruktora judo Polskiej Akademii Kultury i Sportu.

Medalista Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i medalista mistrzostw Polski i pucharów Masters. Najlepiej wspomina udział (choć niezbyt długi) w Mistrzostwach Japonii Masters rozgrywanych w Kodokanie.

Artur to człowiek orkiestra! Pełen energii potrafi zająć się wszystkim, choć poza judo, zajmuje się głównie pisaniem książek, m.in. o judo (jest autorem książek “W judodze na rowerze. Japońsko- koreańska przygoda na dwóch kółkach” oraz “Zostawieni na lodzie. Piesza przeprawa przez Bajkał”), podróżowaniem po całym świecie, bieganiem ultramaratonów i jeżdżeniem na rowerze. W wolnych chwilach, pracownik banku.

Niektórzy mówią, że to najlepszy judoka wśród rowerzystów i najlepszy rowerzysta wśród judoków.

Judo trenuje od 1994 r., od roku jest trenerem. Sport, a w szczególności judo, jest bardzo ważnym elementem w jego życiu, dlatego chciałby tą pasją się dzielić i zarażać judo bakcylem nawet najmłodszych. Uważa, że sport pełni istotną rolę w wychowaniu i kształtowaniu osobowości człowieka.

Obecnie Artur prowadzi zajęcia w Przedszkolu 424 w Wilanowie.