Aktualności Nasze sukcesy Slider Wyniki

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Oskara Rogalskiego

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Oskara Rogalskiego

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Oskara Rogalskiego

W piątek 26 kwietnia 2019 trzech naszych kadetów wzięło udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo w Kielcach. Panowie zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując 3, 5 i 7 miejsce.

Oskar Rogalski i Jakub Witkowski walczyli w kategorii wagowej do -73 kg. Każdy z nich stoczył 5 mocnych pojedynków, niestety ostatni – najważniejszy- musieli rozegrać między sobą. Zwycięsko wyszedł z niego Oskar, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów.

Kuba uplasował się tym samym na miejscu piątym. W kategorii wagowej do 90 kg startował Stanisław Kropiewnicki. Zakończył rywalizację na miejscu 7 po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach. Ogromne brawa kierujemy również do teamu trenerskiego prowadzącego chłopaków – Radek i Ewa Gaczyńscy, ukłony za zaangażowanie i serce do pracy.

To był bardzo dobry turniej w wykonaniu naszych zawodników! Należą się im ogromne brawa! Gratulacje należą się również pozostałym zawodnikom z ekipy Judo Legia Warszawa, którzy na co dzień trenują z Oskarem, Stachem i Witkiem! Bez Was chłopaki ten sukces nie byłby możliwy.

Wielkie dzięki i gratulacje dla rodziców naszych zawodników za nieustające wsparcie i doping! Wasze zaangażowanie i poświęcenie jest nie do przecenienia.

Gratulujemy również zawodnikom i zawodniczkom naszego zaprzyjaźnionego AZS UW, którzy przywieźli z tych mistrzostw worek medali. Życzymy nam dalszej sportowej przyjaźni i owocnej współpracy 🙂

Brązowy medal dla Oskara Rogalskiego
Brązowy medal dla Oskara Rogalskiego

 

Szkolenia sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Judo Legia Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa.