Aktualności

Centrum Sztuk Walki Judo Legia Warszawa

Centrum Sztuk Walki Judo Legia Warszawa

Centrum Sztuk Walki Judo Legia Warszawa

Z ogromną radością prezentujemy Państwu wizualizację projektu Centrum Sztuk Walki – wymarzonego miejsca do trenowania judo!

Ośrodek przeznaczony będzie przede wszystkim do prowadzenia treningów i organizacji zawodów oraz innych wydarzeń związanych z promocją i rozwojem naszej dyscypliny. Koncepcja jest bardzo ambitna, a sam projekt wyzwaniem na wiele, wiele lat.

Obiekt, kształtem przypominający złożone judogi (bluzę do judo), obejmować będzie część treningową – wielofunkcyjną halę sportową z czterema pełnowymiarowymi polami walki, siłownię i szatnie oraz część konferencyjno-administracyjną z salą konferencyjną i kawiarnią.

Celem powstania Centrum jest zapewnienie naszym zawodnikom jak najlepszych warunków do trenowania i realizowania sportowej pasji w wieloletniej perspektywie. Centrum Sztuk Walki z założenia ma stać się centralnym miejscem wspólnych treningów judoków z Warszawy, regionu, a nawet całej Polski.

Duża powierzchnia na stałe wyłożona profesjonalną matą i kompletne zaplecze treningowo-konferencyjne pozwoli na prowadzenie zarówno codziennych treningów dla najmłodszych, jak i konsultacji i zgrupowań sportowych dla kadr narodowych czy seminariów trenerskich, a także na organizację lokalnych i międzynarodowych turniejów.

Zgodnie z projektem przygotowanym przez architekta Macieja Noszczaka, współwłaściciela pracowni Archinauci, budynek utrzymany będzie w charakterystycznej dla judo białej kolorystyce. Sufit wykonany z drewna klejonego przecinać będzie świetlik przypominający pas zawiązany na judogi. Taka koncepcja sprawi, że ośrodek stanie się ikoną, a zarazem wizytówką naszego sportu.

Mamy nadzieję, że dzięki powstaniu tego obiektu obecne i przyszłe pokolenia judoków będą mogły trenować w idealnych warunkach i spełniać swoje sportowe marzenia! Mamy również świadomość z jak wielkim wyzwaniem przyjdzie się nam zmierzyć, lecz mocno wierzymy, że jesteśmy wstanie temu sprostać.

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać – Walt Disney

Centrum Sztuk Walki Judo Legia Warszawa

Centrum Sztuk Walki Judo Legia Warszawa Centrum Sztuk Walki Judo Legia Warszawa