Aktualności Nasze sukcesy

Dwa brązowe medale Pucharu Polski Młodzików!

Dwa brązowe medale Pucharu Polski Młodzików

Znakomicie zaprezentowali się nasi młodzicy podczas rozgrywanych w Suchym Lesie koło Poznania zawodów Pucharu Polski Młodzików. Podopieczni trenera Radka Gaczyńskiego: Stanisław Kropiewnicki (-81kg) i Oskar Rogalski (-60kg), na zawodach prowadzeni przez Krzysztofa Wiłkomirskiego, wywalczyli brązowe medale w swoich kategoriach wagowych.

Stanisław Kropiewnicki w pierwszej walce pokonał Marcina Kapuścińskiego (UKS-47 Bushido-Morus Szczecin), w drugiej Maksyma Deriugina (AZS-UKW Bydgoszcz). W rundzie półfinałowej reprezentant Judo Legia Warszawa musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy Jakuba Świerszcza (Panda Warszawa), ale już w decydującym pojedynku pewnie wygrał z Grzegorzem Teresińskim (Okami Łomianki).

Oskar Rogalski miał w swojej kategorii wagowej aż 32 zawodników, aby zająć trzecie miejsce musiał wygrać 5 walk. W pierwszej rundzie pokonał Adama Chryścinę (Ikizama), a w drugiej reprezentanta gospodarzy Łukasza Wolnego (UKS Gimnazjon Suchy Las). W ćwierćfinale lepszy okazał się Mark Cherednychenko (MUKS Kokoro Łódź). W walkach repasażowych Oskar odniósł zwycięstwo nad Grzegorzem Chromikiem (UKS Dwójka Tarnowskie Góry) oraz Edgarem Halstianem (MUKS Kokoro Łódź), a w walce o brązowy medal pokonał Ignacego Studnickiego (AZS AWF Gorzów).

Po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach na siódmym miejscu uplasował się Michał Wąsikowski (-50kg). Jacek Zieliński (-50kg) i Jacek Czajewski (-55kg) odpadli w eliminacjach.

To pierwszy w tym roku start i pierwsze medale naszych młodzików na zawodach takiej rangi, co stanowi doskonały prognostyk przed jesiennymi Mistrzostwami Polski. Gratulacje!