Aktualności

Dzień Otwarty w Judo Legia Warszawa

Judo Legia Warszawa

Dzień Otwarty w Judo Legia Warszawa

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców, którzy w najbliższym czasie planują rozpocząć przygodę z judo do sprawdzenia nas podczas Dnia Otwartego.

„…judo? to nie dla mojego dziecka…” – to typowa reakcja wielu rodziców, gdy słyszą o naszej dyscyplinie. Boją się, że dziecko będzie agresywne lub że w czasie treningu stanie mu się coś złego.

Jest to pewien stereotyp, który wynika z nieznajomości tego sportu. W wielu krajach judo jest przedmiotem obowiązkowym w szkołach na lekcji WF. Sala w której ćwiczymy pokryta jest matą, która ma łagodzić upadek ćwiczącego (warto zaznaczyć, że judo jest jednym z niewielu sportów, w którym ćwiczy się na macie).

Judo to sport olimpijski, w którym przepisy wykluczają techniki i akcje niebezpieczne dla zdrowia.

20 maja (niedziela) na Koncertowej 4 (Szkoła Podstawowa nr 303) przeprowadzimy trzy treningi pokazowe, gdzie chętni uczestnicy będą mogli wziąć udział w treningu judo.
Udział jest bezpłatny.

Plan dnia:
10:00-10:40 – dzieci w wieku 4-5 lat
11:00-11:40 – dzieci w wieku 5-6 lat
12:00-13:00 – dzieci pow. 7 lat

Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona, aby zarezerwować sobie miejsce trzeba wysłać maila na adres info@judo.legia.com, w tytule wpisując Dzień Otwarty 20.05.2018 i podając dane uczestnika np. Dzień Otwarty 20.05.2018 Maja Kowalska.

W treści prosimy jeszcze podać datę urodzenia uczestnika tak byśmy mogli zaprosić do konkretnej grupy wiekowej. Wiek minimalny uczestnika to ukończone 4 lata.

Bardzo prosimy o przemyślane zgłoszenia, miejsca przez Państwa zarezerwowana, a nie wykorzystane przepadną. Jeśli chętnych będzie więcej niż zaplanowanych miejsc, będzie można zapisać się na listę rezerwową.  W treningu uczestniczy jedynie dziecko.

Na treningu dziecko musi mieć strój sportowy, czyli koszulka + spodenki – ważne by były bez suwaków, lepiej z długimi nogawkami, obuwie na zmianę (dzieci ćwiczą na bosaka, ale poruszają się po klubie w zmienionym obuwiu, dzięki temu nie wnoszą piachu/brudu na mate (preferowane obuwie typu klapki, crocsy, japonki), butelkę 0,5 l. wody (bardzo prosimy o zwrócenie uwagi co piją dzieci – unikamy wód słodzonych typu woda cytrynowa/truskawkowa etc, soków i napoi gazowanych).

Trener prowadzący wskaże, w którym miejscu na sali taką butelkę można postawić – WAŻNE! Prosimy o podpisywanie lub oznaczanie butelek = np. jaką nakleją by dziecko wiedziało, która jest jego lub stosowanie bidonów z oznaczeniami.

Dzień Otwarty w Judo Legia Warszawa