Aktualności

Dzień z Iliadisem

Dzień z Iliadisem

Dzień z Iliadisem

„Jesteśmy zespołem, a ja zawsze im powtarzam, że jeżeli w zespole jest dobra atmosfera to muszą pojawić się dobre wyniki.”

Zamieszczone przez Jakhongira Toshpulatova i Pedro Lasuena 27. Marca 2020 – ijf.org

„Dzień ja każdy inny” – tak Ilias Iliadis opisuje swoje dni w górach, gdzie przebywa z reprezentacją Uzbekistanu.

Poniżej tłumaczenie wypowiedzi z filmu:

Kiedy przyjechałem tu pierwszy raz, powiedziałem, jeśli mnie pokochacie, dam wam od siebie wszystko co najlepsze. A wy odpłacicie mi sercem. Wtedy nie pozostało mi nic innego, niż otworzyć swoje serce. Staliście się moją rodziną. Ale ja nie lubię słowo „praca”.

Bo to dla mnie nie jest praca. Judo jest życiem! Byłem także zawodnikiem i zawsze zwracałem uwagę, czy wszyscy są radośni i pełni energii. Zawsze mieliśmy bardzo dobry nastrój.

Kiedy rozpoczyna się trening, zawsze mówię zawodnikom, że w dojo zapominamy o wszystkich kolegach, rodzeństwie, rodzicach. W ciągu dwóch godzin zajęć, liczysz się tylko ty i trener, nikt więcej.

Musisz ćwiczyć, ale to nie jest zwykła praca, trzeba w nią włożyć serce. Chcę wyczuć w jakiej formie są moi podopieczni, jak się czują. Kiedy walczę z Davlatem, albo z Beką, czy Alim, czuję jak oni się zmieniają. Jacy byli wczoraj, a jacy są dzisiaj.

Jesteśmy zespołem, a ja zawsze im powtarzam, że jeżeli w zespole jest dobra atmosfera to muszą pojawić się dobre wyniki.

Judo jest najtrudniejszym, ale też najpiękniejszym sportem.

Dzień z Iliadisem

Kiedy trenujesz każdy dzień ma znaczenie
Ilias Iliadis

Gdy wielu tonie w oceanie frustracji i bezradności w tych skrajnie trudnych dniach, grecki mistrz widzi okazję, aby w tym wyjątkowym czasie działać zgodnie z zasadą, którą zawsze stosował wobec siebie: pracą.

Prawda jest taka, że mu się to udaje. Jego dynamizm, wiara w wysiłek i poświęcenie oraz ogromna życzliwość przynoszą efekty wszędzie, w zespole, który trenuje, ale także wśród nas. Wejdź i zobacz, warto!

Dzień z Iliadisem

Daję im wszystko co mogę, a oni odpłacają mi się sercem.
Tylko naprzód. Tylko naprzód.
Zaczynamy. Dawaj. Dawaj. Dawaj.
Fajnie jest trenować w domu.
Taki jest mój dzień. Po prostu zwykły dzień.