Aktualności

Egzaminy na pasy Judo Legia Warszawa już 10 czerwca

Judo Legia Warszawa

Egzaminy na pasy Judo Legia Warszawa

Na 10 czerwca (niedziela) zostały zaplanowane egzaminy na stopnie uczniowskie – pasy. Egzamin sprawdza czy judoka opanował techniki wymagane na stopień.

Do egzaminu mogą przystąpić zawodnicy powołani przez trenerów klubowych, spełniający określone wymagania. W przypadku pasa białego niezbędne jest zdanie wcześniej testu z historii judo, bez zdanego egzaminu teoretycznego, zawodnik nie może przystąpić do egzaminu praktycznego.

Informacje o tym czy dany zawodnik może przystąpić do egzaminu w najbliższym terminie można uzyskać od trenerów prowadzących zajęcia.

Egzaminy odbędą się w lokalizacji na Ursynowie, na sali judo na ul. Koncertowej 4.

Na sali będą obecni egzaminatorzy – trenerzy klubowi, przygotowane będą m.in. trzy komisje egzaminacyjne na których równocześnie będą się odbywały egzaminy.

Udział w egzaminie jest odpłatny:
– biały pas – koszt egzaminy 10 zł
– od pasa biało-żółtego – koszt egzaminu 30 zł (w tej cenie zdający otrzymuje również pas firmy adidas).

Zawodnik może przyjść ze swoim pasem na egzamin, jednak musi to być pas firmy adidas (inne pasy nie będą honorowane), wtedy opłata za egzamin wynosi 10 zł.

Płatność gotówką w dniu egzaminu.

Każdy zawodnik, który przejdzie egzamin pomyślnie otrzyma również certyfikat potwierdzający posiadany stopień. Zdający na pas biało-żółty i żółty dodatkowo otrzymają książeczkę sportowca.

Wymogi na poszczególne pasy dostępne są pod poniższym adresem: judo.legia.com/stopnie-kyu/

Prosimy pamiętać, że przystępując do egzaminu na kolejny pas, mogą się pojawić pytania dotyczące zakresów z pasów niższych, więc warto sobie poszczególne elementy powtórzyć.

Podczas egzaminu na sali mogą przebywać tylko komisja egzaminacyjna i zdający uczestnicy.

Lista godzinowa zostanie opublikowana na stronie w tygodniu poprzedzającym egzamin. Co pół godziny będą wyznaczone grupy osób zdających.