Aktualności

II Judo Legia Cup 2017

II JUDO LEGIA CUP 2017

II JUDO LEGIA CUP 2017

W weekend 1-2 kwietnia, w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40, odbył się II Judo Legia Cup 2017 – turniej organizowany przez sekcję judo Legii Warszawa. Na listach startowych pojawiło się ponad tysiąc zawodników, a walki przez dwa dni rywalizacji toczyły się na ośmiu matach.

Oprócz najmłodszych adeptów sztuki judo walczyła również młodzież oraz dorośli – mastersi i amatorzy. W tej najstarszej kategorii pojedynki toczyło ponad 60 zawodników.

Judo Legia Cup (2)

– Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem świetnej organizacji. Turnieje poszczególnych kategorii trwają naprawdę krótko. Jeszcze nie tak dawno sama startowałam w turniejach dziecięcych i pamiętam, że walki potrafiły się kończyć o pierwszej, czy drugiej w nocy – wspominała Arleta Podolak, olimpijka, drużynowa wicemistrzyni świata i Europy, mistrzyni Polski, która była honorowym gościem Judo Legia Cup. Wielu zawodników odebrało nagrody właśnie z rąk olimpijki z Rio 2016. Imprezę swoją obecnością zaszczycił – i również wręczał nagrody – dyrektor Biura Sportu i Turystki Miasta Stołecznego Warszawa pan Janusz Samel.

II JUDO LEGIA CUP 2017

– Organizacja Judo Legia Cup nie byłaby możliwa, gdyby nie trenerzy, członkowie sekcji masters, a nade wszystko rodzice najmłodszych zawodników. To ich zaangażowanie i praca do późnych godzin nocnych pozwoliła przygotować halę, ogarnąć całą logistykę wydarzenia.

Z mojej strony najważniejsza była sprawność przeprowadzenia turniejów w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Chciałem, aby rodzice i dzieci przyjeżdżali na turniej na dwie-trzy godziny, rozgrzewka, turniej oraz ceremonia wręczenia nagród – aby nie musieli czekać w nieskończoność na wszystko. My też się uczymy, ale zapewniam, że wyciągamy wnioski.

Już myślimy o kolejnym turnieju. Liczba startujących trochę nas zaskoczyła, nie ukrywam, lecz pokazuje ona możliwości judo w Warszawie. Jestem pod ogromnym wrażeniem tak wielkiej liczby trenujących dzieci w stolicy i w Polsce.

Wierzę, że polskie judo wróci do pięknych medalowych tradycji olimpijskich. Jako dyscyplina sportowa mamy ogromny potencjał, a rolą klubów jest pracować dla tych dzieci, by pomóc im się rozwijać. Niesamowite wrażenie robił fakt, że na jednej macie walczyły dzieci, a na sąsiedniej ich ojcowie, którzy amatorsko uprawiają judo. To wspaniały sport rodzinny, który wciąga na całe życie.

Chciałbym w tym miejscu podziękować za dofinansowanie Ministerstwu Sportu i Turystki, Legii Warszawa, sponsorom oraz mecenasom Judo Legia Cup, za niesamowite wsparcie. Gratuluję wszystkim uczestnikom – stwierdził organizator turnieju z ramienia Judo Legia Krzysztof Wiłkomirski.

II JUDO LEGIA CUP 2017

Przy okazji Judo Legia Cup odbyła się zbiórka krwi we współpracy z fundacją Judo – Sport Walki z Rakiem. W podstawionym autobusie krew oddało 45 osób, udało się pobrać ponad 20 litrów krwi.

Kolorytu zmaganiom najmłodszych judoków dodały walki mastersów. Tutaj uwidocznił się kunszt mistrzów judo, czyli zawodników którzy już zakończyli wyczynową karierę sportową. W tej grupie nie brakowało posiadaczy stopni mistrzowskich (czarne pasy), ale i osób, którzy zaczęli uprawiać judo… wraz ze swoimi dziećmi. Są amatorami, których wciągnęło piękno tego sportu. Polecamy wyniki turnieju Judo Legia Cup w kategorii masters. Nie brakuje tam świetnych rezultatów zawodników z sekcji Legii Warszawa.

WYNIKI II Judo Legia Cup – kategoria Masters

II JUDO LEGIA CUP 2017

Judo Legia Cup (5)

Judo Legia Cup (1)

Judo Legia Cup (9)
Fot. Michał Firszt