Aktualności Slider

IV Judo Legia Cup 2019

IV Judo Legia Cup 2019

IV Judo Legia Cup 2019

W weekend 6-7 kwietnia 2019 r., w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40, już po raz czwarty odbył się Judo Legia Cup – turniej organizowany przez sekcję judo Legii Warszawa.

Na listach startowych pojawiło się ponad tysiąc zawodników z całej Polski, a walki przez dwa dni rywalizacji toczyły się na ośmiu matach.

Wszystkie dotychczasowe edycje udało się rozegrać bardzo szybko i sprawnie. Uczestnicy byli dokładnie podzieleni na kategorie wiekowe i wagowe, które zostały dobrze rozplanowane, co maksymalnie skracało czas od momentu wejścia na halę do jej opuszczenia. Po raz kolejny nasze zawody zostały wysoko ocenione.

Judo Legia Cup wyróżnia fakt, że organizujemy je również z podziałem na poziom zaawansowania. Rywalizacja rówieśników nawet z tej samej kategorii wagowej, ale tych co dopiero zaczynają przygodę z judo i tych trenujących już długo, mija się z celem i może jedynie zniechęcić do uprawiania naszej dyscypliny. Podczas zawodów dbamy o maksymalny komfort tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rywalizacją na macie.

Pierwszego dnia zawody otworzyła Pani Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, która objęła również imprezę patronatem honorowym.

– Z mojej strony najważniejsza była sprawność przeprowadzenia turniejów w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Chciałem, aby rodzice i dzieci przyjeżdżali na turniej na dwie-trzy godziny, rozgrzewka, turniej oraz ceremonia wręczenia nagród – aby nie musieli czekać w nieskończoność na wszystko i ten cel udało nam się zrealizować. – mówi Krzysztof Wiłkomirski, Prezes Judo Legia Warszawa

Organizacja takiego turnieju to wielki wyzwanie, na które sukces pracuje wiele osób i instytucji. Zawody udało się zorganizować dzieci dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Serdeczne podziękowania kierujemy również do wspierających nas firm: ArcelorMittal Huta Warszawa, Profbud, Nissan Zaborowski, Byś, Mabau oraz Miejskie Zakłady Autobusowe. Dzięki ich wsparciu i przekazanym środkom po raz kolejny udało nam się z powodzeniem zorganizować jedne z większych zawodów judo, na których wystartowali reprezentanci ponad 60 klubów z całej Polski.

– Bardzo się cieszę, że za każdym razem udaje nam się stworzyć świetny zespół ludzi, którzy ciężko pracują by wszystko poszło sprawnie. Szczególne podziękowania należą się naszym klubowym rodzicom i zawodnikom, którzy pomagają nam w przygotowaniach oraz towarzyszą nam przez dwa dni zawodów. Cieszę się, że wspólnie tworzymy markę, której wsparciem działań zainteresowanych jest kilka firm i po raz kolejny tworzą z nami wyjątkowy produkt jakim jest Judo Legia Cup. – dodaje Wiłkomirski.

Oprócz toczonych walk na matach, odbyła się zbiórka krwi we współpracy z fundacją Judo – Sport Walki z Rakiem. W podstawionym autobusie krew oddało 39 osób, udało się pobrać ponad 17 litrów krwi na leczenie 6 letniego Jasia Karwowskiego, który od ponad 4 lat walczy z chorobą nowotworową.

Kolorytu zmaganiom najmłodszych judoków dodały walki mastersów. Tutaj uwidocznił się kunszt mistrzów judo, czyli zawodników którzy już zakończyli wyczynową karierę sportową. W tej grupie nie brakowało posiadaczy stopni mistrzowskich (czarne pasy), ale i osób, którzy zaczęli uprawiać judo… wraz ze swoimi dziećmi. Są amatorami, których wciągnęło piękno tego sportu.

Wierzę, że polskie judo wróci do pięknych medalowych tradycji olimpijskich. Jako dyscyplina sportowa mamy ogromny potencjał, a rolą klubów jest pracować dla tych dzieci, by pomóc im się rozwijać. Niesamowite wrażenie robił fakt, że na jednej macie walczyły dzieci, a na sąsiedniej ich ojcowie, którzy amatorsko uprawiają judo. To wspaniały sport rodzinny, który wciąga na całe życie. – mówi Krzysztof Wiłkomirski.