Aktualności Aktualności klubowe Nasze sukcesy Slider

Jakub Witkowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

W sobotę, 5 czerwca 2021 roku na warszawskich Bielanach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Nasz klub reprezentowało pięciu zawodników, brązowy medal wywalczył Jakub Witkowski (-73 kg), natomiast VII miejsce zajął Stanisław Kropiewnicki (-90 kg).

Kuba stoczył w sumie 6 pojedynków. W pierwszych dwóch rundach szybko poradził sobie z zawodnikami KJ Shamo Ełk, a następnie MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W ćwierćfinale uległ późniejszemu zwycięzcy kategorii Michałowi Kowalczykowi, spadając na wazari w ostatnich sekundach regulaminowego czasu walki. Kolejne dwie walki repasażowe (przeciwko zawodnikom Koki Jastrzębie-Zdrój i KS Judo Czechowice-Dziedzice) Kuba również wygrał szybko dzięki udanym akcjom w tachi-waza i dobremu wykończeniu w parterze. W pojedynku o brązowy medal zmierzył się z Mateuszem Grojcem z Judo Wolbrom. Tym razem udany rzut w ostatniej minucie dał Kubie przewagę wazari, którą utrzymał do końca walki, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

W niedzielę Kuba, wziął udział w turnieju drużynowym, wspomagając klub SGKS Wybrzeże Gdańsk. Kuba stoczył trzy walki, przyczyniając się do zdobycia przez swoją drużynę srebrnego medalu i tytułu Drużynowych wicemistrzów Polski.

Gratulacje dla Kuby oraz ogromne brawa dla trenerów Ewy i Radka Gaczyńskich.

Szkolenie zasadnicze jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy.