Krzysztof Wiłkomirski

Krzysztof Wiłkomirski

Krzysztof Wiłkomirski
Krzysztof Wiłkomirski

Jest trenerem judo klasy mistrzowskiej, posiada stopień 5 dan. To on w 2009 roku powołał do życia klub, który pierwotnie nosił nazwę UKS MUSU, a od 2015 roku jest sekcją judo Legii Warszawa.

Jest wychowankiem klubu AZS Uniwersytet Warszawski w którym rozpoczął treningi w roku 1991. W roku 2011 ukończył Wyższą Szkołę Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie.

Do najważniejszych osiągnięć sportowych można zaliczyć brązowy medal mistrzostw świata 2001 r. oraz mistrzostw Europy 2003, 4 złote medale w zawodach Pucharu Świata oraz 11-tytułów mistrzostw Polski seniorów. czytaj więcej >

Obecnie bardzo aktywnie stara się popularyzować swoją ukochaną dyscyplinę, jest m.in. jest komentatorem sportowym w telewizji, pisze książki o tematyce judo, współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim na wielu płaszczyznach.

Naturalną drogą sportowca po zakończeniu kariery jest przekazywanie swojej wiedzy i pasji kolejnym pokoleniom, tak aby i oni mogli przeżyć wspaniałą przygodę ze sportem. Decyzje o założeniu klubu podjął w roku 2009.

Przez wiele lat prowadził swoje grupy, natomiast w chwili obecnej jest trenerem, który pomaga najlepszym zawodnikom w klubie podnosić swoje umiejętności i osiągać wysokie wyniki w rywalizacji krajowej jak i międzynarodowej.