Aktualności Slider Wyniki

Medalowe sukcesy na Mistrzostwach Polski Młodzików dla Judo Legia!

Mistrzostwa Polski Młodzików

Medalowe sukcesy na Mistrzostwach Polski Młodzików dla Judo Legia Warszawa!

W dniach 14-15 października 2017 w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w judo. Był to najważniejszy turniej w tym sezonie dla zawodników tej kategorii wiekowej.

Barwy naszego klubu reprezentowało pięciu podopiecznych trenera Radka Gaczyńskiego. Pierwszego dnia najlepiej zaprezentował się Oskar Rogalski (60 kg). W jego kategorii wagowej do rywalizacji stanęło aż 49 zawodników!

Oskar po 6 wspaniałych walkach zajął 2 miejsce. Sięgnął tym samym po pierwszy w historii klubu po tytuł Wicemistrza Polski Młodzików!

Dzień później do rywalizacji stanęli zawodnicy wyższych kategorii wagowych. Srebrny medal i również tytuł Wicemistrza Polski Młodzików zdobył Stanisław Kopiewnicki (81 kg)! Mimo tego, że waga do 81 kg nie cieszy się zwykle aż taką popularnością jak niższe kategorie wagowe, tego dnia do rywalizacji przystąpiło aż 17 zawodników!

Obaj zawodnicy w pięknym stylu przeszli przez swoje walki eliminacyjne, przegrywając dopiero w pojedynkach finałowych, gdzie również bili się bardzo dobrze i ambitnie.

Serdecznie gratulujemy Stachowi i Oskarowi, oraz ich trenerowi Radosławowi Gaczyńskiemu, dla którego również były to pierwsze medale na imprezie rangi mistrzowskiej wśród jego podopiecznych.

W turnieju wystartowało jeszcze trzech reprezentantów Judo Legia Warszawa: Michał Wąsikowski, Jacek Zieliński (obaj w kategorii do 55 kg) oraz Jacek Czajewski (66 kg), za których dalszą ciężką pracę i medale w następnych latach trzymamy mocno kciuki ☺

Mistrzostwa Polski Młodzików Mistrzostwa Polski Młodzików Mistrzostwa Polski Młodzików Mistrzostwa Polski Młodzików Mistrzostwa Polski Młodzików