Aktualności Nasze sukcesy Slider Wyniki

Michał Wąsikowski Mistrzem Polski Młodzików 2019!

Michał Wąsikowski Mistrzem Polski Młodzików 2019!

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzików już za nami! W miniony weekend do Jastrzębia Zdroju wybrało się 3 reprezentantów naszego klubu aby wziąć udział w tej imprezie.

Dwóch z nich Michał Wąsikowski i Dawid Wiśniewski startowało w kategorii do 73kg, natomiast Jakub Kielesiński do 81kg.
Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski Młodzików wywalczył Michał Wąsikowski!

Michał w drodze po złoty medal wygrał w świetnym stylu 5 walk! Trzy spośród nich zakończyły się bardzo efektownymi ipponami, a pozostałe dwie Michał zwyciężył rzucając na waza-ari! Warto dodać, że jego kategoria wagowa była najliczniej obsadzoną na całym turnieju.

Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Jakub Kielesiński! Kuba zwyciężył dwa pierwsze pojedynki, natomiast w walce o wejście do półfinału musiał uznać on wyższość swojego przeciwnika, przegrywając na dwa wazaari.

Stanął tym samym przed koniecznością zwyciężenia kolejnych 3 walk, aby móc sięgnąć po brązowy medal. Tak też się stało i bilansem 5 wygranych i 1 przegranej walki Kuba uplasował się na 3 miejscu na podium!

Swój debiut na turnieju tej rangi zaliczył również Dawid Wiśniewski, który jedną walkę wygrał i dwie przegrał. Mimo to był to dobry występ Dawida, cenne doświadczenie, które (jako rocznik 2005) będzie miał szansę wykorzystać w przyszłym roku na MP Młodzików 🙂

Serdecznie gratulujemy chłopakom, rozpiera nas ogromna duma i radość! Trenerami prowadzącymi są: Radek i Ewa Gaczyńscy.

Życzymy im dalszego zapału do pracy i kolejnych sukcesów!