Aktualności

Mistrzostwa świata w Judo – Budapeszt 2017 – Co? Gdzie? Kiedy?

Mistrzostwa świata w Judo - Budapeszt 2017

Mistrzostwa świata w judo – Budapeszt 2017

Mistrzostwa odbędą się w dniach 28.08-03.09 w Budapeszcie w László Papp Budapest Sports Arena. Poniżej zebraliśmy informacje, które mogą państwu ułatwić kibicowanie, do czego bardzo gorąco zachęcamy.

Polskę reprezentować będą: Agata Perenc (-52kg), Anna Borowska (-57kg), Karolina Tałach, Agata Ozdoba (obie -63kg), Beata Pacut (-78kg) oraz Aleksander Beta (-66kg), Damian Szwarnowiecki (-81kg), Piotr Kuczera (-90kg) i Maciej Sarnacki (+100kg).

Ostatniego dnia zawodów zostaną rozegrane zawody drużynowe, po raz pierwszy w historii skład drużyny będzie mieszany tzw. mikst – 3 zawodniczki (-57kg,-70kg +70kg) oraz 3 zawodników (-73kg,-90kg,+90kg). W składzie polskiej drużyny znaleźli się: Anna Borowska, Arleta Podolak (obie -57kg), Karolina Tałach, Agata Ozdoba (obie -70kg), Beata Pacut i Anna Załęczna (obie +70kg) oraz Wiktor Mrówczyński, Aleksander Beta (obaj -73kg), Piotr Kuczera, Patryk Ciechomski (obaj -90kg) i Maciej Sarnacki, Kamil Grabowski (obaj +90 kg).

Czas walki dla judoków i judoczek jest taki sam i wynosi 4 minuty.


Oficjalna strona mistrzostw świata: worldjudo2017.hu
Oficjalny komunikat zawodów: PDF – więcej >

Sylwetki wszystkich zawodników startujących na MŚ można oglądać na: judobase.org

Losowania i wyniki na żywo: ippon.org

Transmisja internetowa na żywo:
TVP Sport: poprzez sport.tvp.pl transmisje oraz aplikację mobilną TVP Sport (sport.tvp.pl/29166467/aplikacja-tvp-sport-jak-pobrac)

oraz judolive01.lb.judobase.org/live/


Transmisje w TV Sport

28.08.2017 (poniedziałek)
16.00 – 18:05 blok finałowy (48 kg,60 kg) – na żywo
21:20 – 22:30 retransmisja
29.08.2017 (wtorek)
16.00 – 18:05 blok finałowy (52 kg,66 kg) – na żywo
21:35 – 22:30 retransmisja
30.08.2017 (środa)
16.00 – 18:05 blok finałowy (57 kg,73 kg) – na żywo
21:30 – 22:30 retransmisja
31.08.2017 (czwartek)
17.10 – 18:05 blok finałowy (63 kg,81 kg) – na żywo
21:30 – 22:30 retransmisja
01.09.2017 (piątek)
11.40 – 12:45 retransmisja (63 kg,81 kg)
16.00 – 18:50 blok finałowy (70 kg,78 kg,90 kg) – na żywo
21:30 – 22:30 retransmisja
02.09.2017 (sobota)
09.30 – 10:30 retransmisja (70 kg,78 kg,90 kg)
17.10 – 18:50 blok finałowy (+78 kg,100 kg,+100 kg) – na żywo
21:30 – 22:30 retransmisja
03.09.2017 (niedziela)
17.10 – 18:05 blok finałowy turnieju drużynowego – na żywo
21:00 – 22:00 retransmisja

Program zawodów

27.08.2017 (niedziela)
14.00 – losowanie zawodów
28.08.2017 (poniedziałek)
Kobiety: kat. -48 kg. Mężczyźni: kat. -60 kg
10.00 – walki eliminacyjne
15:00 – ceremonia otwarcia
16.00 – blok finałowy
29.08.2017 (wtorek)
Kobiety: kat. -52 kg. Mężczyźni: kat. -66 kg
10.00 – walki eliminacyjne
15.30 – ceremonia otwarcia
16.00 – blok finałowy
30.08.2017 (środa)
Kobiety: kat. -57 kg. Mężczyźni: kat. -73 kg
10.00 – walki eliminacyjne
16.00 – blok finałowy
31.08.2017 (czwartek)
Kobiety: kat. -63 kg. Mężczyźni: kat. -81 kg
10.00 – walki eliminacyjne, repasaże i półfinały
16.00 – blok finałowy
01.09.2017 (piątek)
Kobiety: kat. -70 kg, -78 kg. Mężczyźni: kat. -90 kg
10.00 – walki eliminacyjne
16.00 – blok finałowy
02.09.2017 (sobota)
Kobiety: kat. +78 kg. Mężczyźni: kat. -100 kg , +100 kg
10.00 – walki eliminacyjne
15:30 – losowanie zawodów drużynowych
16.00 – blok finałowy
03.09.2017 (niedziela)
Zawody drużynowe – 3 zawodniczki (-57kg,-70kg +70kg) oraz 3 zawodników (-73kg,-90kg,+90kg).
9.00 – walki eliminacyjne
16.00 – blok finałowy

Czytaj więcej: