Aktualności

Nabory w Judo Legia Warszawa

nabory

Nabory w Judo Legia Warszawa

Harmonogramy na sezon 2018/2019 już się pojawiły na stronie , w przypadku kilku lokalizacji musimy jeszcze poczekać  na potwierdzenia dostępności sal szkolnych.

Start zajęć planowany jest na 3 września, poniedziałek (w zależności od lokalizacji). Jednak z przyczyn od nas niezależnych, rozpoczęcie zajęć może się opóźnić.

Poniżej opisujemy KROK po KROKU jak można dołączyć do klubu.

WAŻNE! Przed pojawieniem się harmonogramów na nowy sezon, prosimy nie wysyłać zgłoszeń! W harmonogramie będą określone godziny treningów i oznaczenie czy do danej grupy można dołączyć.

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA TRENING PRÓBNY?

– przez trening próbny rozumiemy pierwszy trening dziecka w danej grupie (nie ma tworzonych specjalnych dni treningów próbnych)
– zapisy są przyjmowane tylko i wyłącznie drogą mailową na adres info@judo.legia.com. W tytule prosimy wpisywać nr grupy oraz imię i nazwisko uczestnika np. U1 Karol Nowak. Mail powinien zawierać następujące informacje:
– numer grupy, do której docelowo chcą Państwo dołączyć,
– imię i nazwisko dziecka,
– datę urodzenia,
– dane kontaktowe do rodzica

* numer grupy – znajduje się na harmonogramie i jest oznaczony WIELKĄ LITERĄ oraz CYFRĄ, każda lokalizacja ma inne oznaczenie i tak np. grupy z ul. Koncertowej mają przed cyfrą dużą literę U, grupy z Gocławia – G, grupy z Wilanowa – W.

*grupa docelowa – prosimy wybierać grupę, do której chcą Państwo dołączyć, odradzamy przychodzenie do innej grupy, z innym trenerem, najlepiej rozpocząć w miejscu i z trenerem docelowym, wtedy dzieci dużo lepiej odnajdują się na następnych zajęciach. Dodatkowo chcemy też uniknąć sytuacji kiedy zapiszą się Państwo na trening w inny dzień niż grupa docelowa, a później grupie docelowej nie będzie miejsca.

Nasze zajęcia skierowane są do dzieci, które ukończyły 4 lata (liczy się data urodzenia). Młodszych dzieci do klubu nie przyjmujemy.

OZNACZENIA GRUP W HARMONOGRAMIE

– na harmonogramie, przy każdej z grup są informacje o długości trwania treningu (40, 60 lub 90 minut) oraz informacji o ilości treningów. Grupa oznaczona (1) przy formie grupy (typu Funny Judo, Judo) ma jeden trening w tygodniu, (2) – dwa treningi w tygodniu – prosimy wybierać grupę z odpowiednią ilością treningów. Jeśli chcą Państwo by dziecko uczęszczało raz w tygodniu, to prosimy wybrać grupę z oznaczeniem (1), a jeśli dwa (2). Z doświadczenia wiemy, że jeśli dziecko będzie chodziło raz w tygodniu do grupy, która ma zajęcia 2 razy to po krótkim czasie będzie widać różnicę, i oprócz tego, że dziecko będzie na tym traciło, to grupa też. Nie ma możliwości chodzenia raz do grupy mającej treningi dwa razy w tygodniu, jak również nie łączymy zajęć w dwóch grupach.

NABÓR lub NABÓR DOD przy nazwie grupy oznacza, że można do niej dołączyć.

STRÓJ NA PIERWSZE ZAJĘCIA I OBOWIĄZKOWA WODA
– na treningu próbnym dziecko musi mieć strój sportowy, czyli koszulka + spodenki – ważne by były bez suwaków, lepiej z długimi nogawkami, obuwie na zmianę (dzieci ćwiczą na bosaka, ale poruszają się po klubie w zmienionym obuwiu, dzięki temu nie wnoszą piachu/brudu na mate (preferowane obuwie typu klapki, crocsy, japonki), butelkę 0,5 l. wody (bardzo prosimy o zwrócenie uwagi co piją dzieci – unikamy wód słodzonych typu woda cytrynowa/truskawkowa etc, soków i napoi gazowanych). Trener prowadzący wskaże, w którym miejscu na sali taką butelkę można postawić – WAŻNE! Prosimy o podpisywanie lub oznaczanie butelek – np. jaką nakleją by dziecko wiedziało, która jest jego lub stosowanie bidonów z oznaczeniami.

NIEPRZEBYWANIE RODZICÓW PRZY MACIE
– jedną z zasad w naszym klubie jest nieprzebywanie rodziców przy macie podczas treningów – wiemy, że na samym początku będzie to trudne, ale staramy się by dzieci przyzwyczajały się do trenera, podczas zajęć zwracały uwagę na kolegów i trenera a nie na rodziców, którzy siedzą wkoło maty. Każdy pierwszy trening w miesiącu jest dla Państwa otwarty. Po okresie przejściowym, czyli ok. miesiąca od rozpoczęcia sezonu trenerzy będą egzekwowali tą zasadę. Z doświadczenia wiemy, że dzieci dużo lepiej koncentrują się na zajęciach, gdy rodzica nie ma w zasięgu wzroku. Przy salach przygotowane są dla Państwa ławeczki, gdzie mogą Państwo przeczekać trening.

CO PRZED TRENINGIEM?
– prosimy pamiętać by przed zajęciami pójść z dzieckiem do toalety, by nie było potrzeby wychodzenia w trakcie treningu. Prosimy również o pokazanie dziecku, gdzie znajduje się toaleta.

DALSZE KROKI PO ODBYCIU TRENINGU PRÓBNEGO?

DEKLARACJA
– po odbyciu treningu próbnego należy zapoznać się z dokumentami członkowskimi (deklarację członkowską, statut, regulamin i warunki uczestnictwa), pobrać deklarację, wypełnić i przekazać trenerowi przed najbliższymi zajęciami. Dokumenty zawierają dokładne informację m.in. opłat członkowskich, numeru konta i zasad dokonywania płatności.
– brak deklaracji może skutkować, że trener nie dopuści dziecka do zajęć

BADANIA SPORTOWE
– w przypadku grup Judo (dzieci powyżej 6 lub 7 roku, grupy dla 4-5 latków to tzw. funny judo) obowiązkowe jest wykonanie badań sportowych (wykonuje się je w Poradni Medycyny Sportowej, badania trzeba powtarzać co 6 miesięcy). Do klubu należy przekazać kopię badań, oryginał zostawiają Państwo dla siebie. Brak badań skutkuje niedopuszczeniem do zajęć do momentu przedstawienia aktualnego zaświadczenia.

OPŁATY
– po złożeniu deklaracji dziecko staje się członkiem Judo Legia Warszawa i z tego tytułu wnoszone są comiesięczne opłaty
– w przypadku grup trenujących raz w tygodniu – 90 zł miesięcznie
– w przypadku grup trenujących dwa razy w tygodniu – 140 zł miesięcznie
– w przypadku grup i osób trenujących trzy razy w tygodniu i więcej – 160 zł miesięcznie
Składka członkowska jest stała, bez względu na ilość treningów w danych miesiącu i niezależna od faktycznych obecności dziecka. Miesiące wakacyjne są nieskładkowe. W przypadku nieobecności powyżej 30 dni rodzic może się ubiegać o zwolnienie ze składki w wysokości 50%.

W przypadku rodzeństw można skorzystać z 10% zniżki.

Składka jest płatna zawsze do 10 danego miesiąca za miesiąc z góry, do wpłaty po terminie doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 10 zł.

PAKIET STARTOWY
W ciągu dwóch miesięcy od momentu przystąpienia do klubu obowiązkowo trzeba zakupić pakiet startowy – koszt pakietu uzależniony jest od rozmiaru judogi. Pakiety z judogami do 150 cm włącznie kosztują 150 zł, natomiast większe rozmiary – 200 zł.

Wszyscy uczestnicy zajęć są zobowiązani do posiadania judogi firmy Adidasa, która będzie się znajdowała w pakiecie startowym.
W skład pakietu wchodzi również koszulka, smycz i plastron, czyli naszywka na plecy z imieniem i nazwiskiem dziecka lub inicjałem imienia i nazwiskiem (nadruk max. 15 liter, powyżej 15 – zamiast imienia jest inicjał, nie stosuje się zdrobnień). Plastron naszywają Państwo we własnym zakresie, instrukcja dostępna jest na naszej stronie.
Dzięki temu wiemy, że wszystkie dzieci będą miały odpowiednie judogi, z logo i herbem klubu. Wcześniej zdarzało się, że dzieci posiadały judogi różnych firm, które jakościowo bardzo się od siebie różniły, a co za tym idzie utrudniały trening innym uczestnikom i były mniej wytrzymałe.

REZYGNACJA Z CZŁONKOSTWA
– rezygnacja z członkostwa w klubie musi mieć formę pisemną – poprzez formę pisemną rozumiemy pismo lub jego skan przesłany na adres korespondencyjny klubu lub adres mailowy. Rezygnację należy złożyć na 10 dni przed końcem miesiąca, aby rezygnacja obowiązywała od następnego miesiąca (czyli aby zrezygnować od kwietnia, rezygnacja musi wpłynąć do klubu do 20 marca)
– samo zaprzestanie przychodzenia na treningi nie jest równoznaczne z rezygnacją z członkostwa, obowiązek opłacania składek mija w momencie złożenia rezygnacji
– aby rezygnacja została przyjęta muszą być uregulowane wszystkie zobowiązania wobec klubu, w tym płatności.

Nabory do klubu prowadzimy przez cały rok, natomiast dbając o jakość zajęć to sekcja i trener ostatecznie podejmują decyzję do której grupy może dołączyć nowy uczestnik.