Aktualności

Nie zwalniamy – Stawiamy Łukasza na nogi!

Nie zwalniamy – Stawiamy Łukasza na nogi!

Serdecznie zapraszamy wszystkie kluby i wszystkich judoków do wsparcia zbiórki na leczenie i rehabilitację Łukasza Wysockiego poprzez udział w treningach charytatywnych, które odbędą się w najbliższą sobotę, 1 lutego, w Hali OSiR na warszawskim Bemowie.

Stawiamy Łukasza na nogi

Wspierajmy Łukasza poprzez sport – jego największą pasję!

Treningi techniczne i randori dla wszystkich grup wiekowych oraz specjalny trening rodzinny dla najmłodszych – to wszystko aby wesprzeć Łukasza w jego najtrudniejszej walce.

Symboliczne opłaty za udział w wydarzeniu w formie cegiełki 20 zł będą zbierane przed treningiem. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Łukasza.


Szczegółowy harmonogram wydarzenia:

  • 9.00 – 11.00 – seminarium judo i randori dla dzieci i młodzików (roczniki 2005-2011) – trening I
  • 11.00 – 12.00 – trening rodzinny „Mama, Tata, judo i ja” (pary rodzic + dziecko, wymagany strój sportowy: koszulka + spodnie/legginsy, ćwiczymy na bosaka, warto wziąć ze sobą wodę do picia, minimalny wiek dziecka: 4 lata)
  • 12.00 – 14.00 – trening judo z randori dla juniorów młodszych, juniorów, seniorów i masters (rocznik 2005 i starsi, posiadający minimum 3 kyu)
  • 14.00 – 15.40 – seminarium judo i randori dla dzieci i młodzików (roczniki 2005-2011) – trening II

Adres: OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40, Warszawa


Szczegóły wydarzenia: Stawiamy Łukasza na nogi – kliknij tutaj >


Łukasz Wysocki, niespełna 18-letni judoka, jest zawodnikiem klubu Feniks Bytom i członkiem kadry narodowej juniorów. Jako zawodnik wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych, reprezentował także nasz kraj podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy juniorów młodszych. Jego sportowe ambicje i marzenia sięgały o wiele wyżej…

Niewinne wyjście z kolegami do parku trampolin w niedzielne popołudnie zakończyło się niebezpiecznym upadkiem, w wyniku którego Łukasz doznał krytycznego uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym i jednostronnego zwichnięcia kręgosłupa szyjnego o 90 stopni.

Po wykonaniu w trybie pilnym operacji ratującej życie zwichnięcie zostało nastawione, dysk uciskający rdzeń – usunięty, a w jego miejsce wstawiono implant.

Po wybudzeniu ze śpiączki Łukasz oddycha samodzielnie i w części odzyskał kontrolę nad górnym odcinkiem ciała. Niestety w dalszym ciągu ma bardzo duże trudności z poruszaniem palcami u rąk i nie ma czucia w kończynach dolnych.

Przed Łukaszem teraz najważniejsza i najtrudniejsza walka – o odzyskanie jak największej sprawności. Walka, do której nie mógł się przygotować i w której potrzebuje naszej pomocy. Pokażmy, że jako judocy jesteśmy jednością, przyjdźmy na trening i pomóżmy Łukaszowi stanąć na nogi! Każdy może pomóc dorzucając się do zbiórki internetowej ZRZUTKA.PL lub biorąc udział w sobotnim treningu.

Zawodników judo zapraszamy na treningi techniczne i randori, natomiast dla najmłodszych oraz osób niemających wcześniej styczności z naszą dyscypliną zorganizowany będzie trening rodzinny „Mama, Tata, Judo i Ja”, w którym będą mogły wziąć udział pary rodzic + dziecko już od 4 roku życia.

Zajęcia będą miały charakter wspólnych ćwiczeń i zabaw z elementami judo i będą doskonałą okazją do łączącego pokolenia, zdrowego i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Taki trening pozwoli pokazać najmłodszym dzieciom, że sport może być fantastyczną zabawą dla całej rodziny i zachęci do regularnej aktywności fizycznej.