Aktualności Nasze sukcesy Slider Wyniki

Oskar Rogalski mistrzem Polski, srebro Stanisława Kropiewnickiego

Oskar Rogalski mistrzem Polski

Oskar Rogalski mistrzem Polski, srebro Stanisława Kropiewnickiego

W weekend 20-21 października w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w judo. Klub Judo Legia Warszawa reprezentowało 6 zawodników. Złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii -66kg wywalczył Oskar Rogalski, a Stanisław Kropiewnicki po zmianie kategorii wagowej na +81kg powtórzył zeszłoroczny sukces, zajmując drugie miejsce. Na siódmym miejscu uplasował się Michał Wąsikowski.

“Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu.” – Napoleon Bonaparte.

Oskar Rogalski mistrzem Polski
Oskar Rogalski mistrzem Polski, srebro Stanisława Kropiewnickiego

Sobotni sukces zawodników to efekt ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania. W tym sukcesie nie ma przypadku. To systematyczność i chęć ciągłego rozwoju, pozwala im na sięganie coraz wyżej.

Legijni młodzicy (14-15 lat) podobnie jak w ubiegłym roku stanęli na wysokości zadania. Oskar Rogalski, który na ostatnich mistrzostwach Polski wywalczył srebrny medal, tym razem był bezkonkurencyjny. Finał z jego udziałem trwał zaledwie 7 sekund!

Oskar Rogalski – finał MP 2018

Dzień dobry, jest poniedziałek 🙂 22 października 2018Ponieważ ten dzień tygodnia zazwyczaj nie jest Państwa ulubionym, mamy dla Was specjalną niespodziankę-filmik na poprawę humoru na cały dzień 😀 możecie go sobie puszczać ile chcecie, kiedy chcecie i gdzie chcecie 😁 i od razu na Waszych twarzach zawita uśmiech.Oskar Rogalski został Mistrzem Polski, nie pozostawiając wątpliwości, kto tego dnia był bezkonkurencyjny‼ Poniżej cała walka, ale spokojnie nie będziecie się nudzić i nie trzeba przewijać w poszukiwaniu widowiska 💪Jeśli chcecie pomóc swoim znajomym lepiej znieść poniedziałek to śmiało udostępniajcie 🔝Miłego dnia 👊#mocnoLegia Legia Warszawa #judo #judolegia #mistrzostwaPolski #mistrzostwoPolski #WalczyćTrenować #skasowałemtypa #lepszeniżkawa #megadumni #ipponoftheweek #bezpracyniemakołaczy #tonieprzypadek #wdrodzepomarzenia Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy Sportowy Ursynów Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wilanów Legionisci.com Legia Fight Club Legia.Net Warszawa w Pigułce forBET Wydarzenia w Warszawie AKTYWNA WARSZAWA Kreatywna Warszawaźródło: youtube IpponOrgTV / ippon.org.pl

Opublikowany przez Judo Legia Warszawa Niedziela, 21 października 2018

 

Trzeba zaznaczyć, że konkurencja w kategorii -66kg młodzików zawsze jest bardzo mocna. Także w tym roku na liście startowej było wielu renomowanych zawodników, ale byliśmy świadomi, że nie ma nikogo poza zasięgiem Oskara. Po jego zwycięstwie w eliminacjach czuliśmy, że Legionista należy do faworytów i jechaliśmy do Rybnika, by walczyć o złoto. Cieszę się, że Oskar z każdym pojedynkiem walczył coraz lepiej, a w finale potwierdził swoją klasę, wygrywając w fantastycznym stylu.” – mówi trener medalistów, Radosław Gaczyński.

Start Stanisława Kropiewnickiego, który podczas międzynarodowych zawodów 3 tygodnie temu doznał kontuzji kolana, stał pod znakiem zapytania. Jednak zawodnik Legii udowodnił, że determinacja i wola walki pozwala pokonywać nawet największe przeciwności. Podobnie jak w ubiegłym roku wywalczył wicemistrzostwo Polski, ale tym razem dokonał tego w najcięższej kategorii wagowej: powyżej 81 kg. Oskar Rogalski mistrzem Polski.

“Biorąc pod uwagę kłopoty zdrowotne i fakt, że stawiał czoło o wiele cięższym przeciwnikom, Stasiek tego dnia bił się znakomicie. Wszystkie walki w drodze do finału skończył przed czasem po widowiskowych akcjach. W finale zaryzykował, podejmując próbę kontrataku. Tym razem się nie udało, ale jestem przekonany, że w tym zawodniku drzemie duży potencjał i jeszcze nie raz będziemy go oglądać na podium prestiżowych zawodów” – komentuje Radosław Gaczyński.

Duże brawa należą się także Michałowi Wąsikowskiemu, startującemu w kategorii -60kg, który po kilku bardzo dobrych walkach wywalczył siódme miejsce. “Jego ciężka praca wyraźnie procentuje. Michał jest wciąż młodym zawodnikiem, ale na tych zwodach udowodnił, że nie odstaje od krajowej czołówki i może rywalizować ze starszymi kolegami jak równy z równym” – podsumowuje trener.

Sukces zawodników to zawsze ciężka praca trenerów. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy każdego dnia dokładają cegiełki do rozwoju naszych Legionistów. Trenerem głównym tej grupy jest Radosław Gaczyński.

Oskar Rogalski mistrzem Polski Oskar Rogalski mistrzem Polski Oskar Rogalski mistrzem Polski