Aktualności Slider

Pracowita sobota Judoków Legii Warszawa

W minioną sobotę nasza sekcja walczyła aż na 4 frontach. Byliśmy w Krakowie, Płocku, Białymstoku i Warszawie. Łącznie wystartowało 60 zawodników i zawodniczek od dzieci do Mastersów. Aż 29 razy stawaliśmy na podium!

Najliczniejsza, bo aż 45-osobowa ekipa zawitała na Małe Warsaw Judo Open, które rozgrywane było na warszawskim Ursynowie. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze i łącznie wywalczyliśmy aż 5 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych medali, co Judo Legii Warszawa dało drugie miejsce w klasyfikacji medalowej na dwadzieścia startujących klubów.

Na wyróżnienie zasłużył Igor Jassak, który już w pierwszej walce bardzo mocno rozciął sobie wargę i pomimo bólu, krwi i niedogodności związanych z opatrunkiem po trzech wygranych walkach wrócił do domu z brązowym medalem.

Świetnie spisała się ekipa legijnych judoków startujących w II Międzynarodowym Turnieju Judo Sensei Płock. Na 11 zawodników, nasz klub zgarnął z wyjazdu aż 10 medali w tym 4 złote! 🙂

Na wyróżnienie zasługuje Oliwka Wiśniewska, ponieważ stoczyła swoją pierwszą walkę po kontuzji, której doznała w zawodach i związanej z urazem prawie rocznej przerwie od turniejów. Mimo, że wygrała tylko jedną walkę, to w Płocku pokonała swojego największego wroga, jakim był lęk przed odnowieniem kontuzji. Wierzymy, że teraz będzie już tylko lepiej i cieszymy się, że znów będzie reprezentować Judo Legię.

Po bardzo dobrych walkach srebrny medal na VI Międzynarodowym Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego wywalczyła Aleksandra Jaromin. Po trzech zwycięskich walkach przez ippon, dopiero w finale musiała uznać wyższość zawodniczce Dinamo Mińsk Maryii Klimasheuskaya.

Na wysokości zadania stanęli również nasi Mastersi. Z zawodów Puchar Polski Masters i Amatorów w Judo, które zostały rozegrane na obiekcie Wisły Kraków zdobyli 3 medale, po jednym z każdego koloru.

Naszym wszystkim zawodnikom mocno GRATULACJE i dziękujemy!