Aktualności Slider

Projekt judo EJU oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Projekt judo EJU

Projekt judo EJU oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazała obrażenia po upadkach jako drugą wiodącą przyczynę śmierci na całym świecie.

Europejska Unia Judo (The European Judo Union – EJU), Uniwersytet w Seville (The University of Seville – USA) i Andaluzjańska Federacja Judo (Andalusian Federation of Jud – AJF) podjęły wyzwanie, aby udowodnić WHO, że elementy techniczne obecne w judo mogą zmniejszyć obrażenia od upadków.

Aby uznać, że umiejętność prawidłowego upadania może zmniejszyć obrażenia związane z upadkiem, WHO chce, abyśmy przedstawili więcej przykładów z różnych krajów europejskich.

Uniwersytet Mediolański we Włoszech (The University of Milan), Uniwersytet Dalarna w Szwecji (The University of Dalarna), Uniwersytet Belgradzki w Nicola Tesla w Serbii (The Belgrade University of Nicola Tesla in Serbia) i Uniwersytet w Peczu na Węgrzech (The University of Pécs) podpisały już porozumienie z EJU i są w trakcie procesu naukowego.

Do przystąpienia do tego projektu potrzebne są kolejne uniwersytety.

Celem badań jest uzyskanie oświadczenia od WHO, abyśmy dzieciom na całym świecie mogli zalecać naukę technik judo jako najlepszy sport minimalizujący obrażenia związane z upadkami w życiu codziennym.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: carmen.calvo@eju.net

Artykuł stworzony dla Judo Legia Warszawa, prosimy nie kopiować informacji ze strony.

źródło: EJU www.eju.net