Aktualności

Sakura: Prosta radość i symbol życia

sakura

Sakura: Prosta radość i symbol życia

Dzisiaj otrzymałem przypomnienie. To było zwykłe zdjęcie młodego drzewa, które zaczyna kwitnąć, zrobione w ogrodzie przyjaciela. Wraz z nim nadeszła krótka wiadomość o wdzięczności i odrobina dziecięcej radości, jaką niosą ze sobą pojawiające się pąki.

Zamieszczone przez Jo Crowley, 27. Marca 2020


sakura
Przypomnienie: młoda ozdobna wiśnia w ogrodzie w zachodnim Londynie.
Autor zdjęcia: Louise Murray

Drzewo było ozdobną wiśnią podarowaną jednej z rodzin w moim klubie judo w związku ze śmiercią dziadka. Został posadzony w ogródku w Acton, w zachodnim Londynie, w Światowy Dzień Judo 2019. Na całym świecie posadzono tysiące drzew z okazji urodzin założyciela Judo, Jigoro Kano, pod hasłem „Zasadzić drzewo”.

Pan Marius L. Vizer posadził swoje drzewo w Abu Zabi i dużo przy tej okazji mówiono o tolerancji i przyjaźni. Nigdy te ideały nie były bardziej aktualne.

sakura 2
Autor zdjęcia: Llyr Jones

Otrzymane zdjęcie przypomniało mi festiwale Sakura w Japonii i Korei, z tradycyjnym oglądaniem kwiatów wiśni i śliw, piknikami w słońcu i czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi.

W tej chwili nie możemy tego zrobić, ale drzewa są nie mniej wspaniałe. Nadal symbolizują odradzanie się życia, a na małą skalę, może nawet zbliżające się igrzyska.

Cykl olimpijski teraz staje się dłuższy niż oczekiwano, ale nadal będzie piękny. Zobaczymy, jak mistrzowie będą oczekiwać na laury, zobaczymy najgłębsze rozczarowania, ale też i ogromną ulgę.

Sakura w Jinan, Korea, 2019
Sakura w Jinan, Korea, 2019

Nasi sportowcy wykazują ogromne zaangażowanie i dyscyplinę, licząc że gwarantuje to im powrót do rywalizacji, w środowisku pełnym przyjaciół. Nie dostrzegają żadnych kłopotów, tylko doskonałość.

W każdym poście na Instagramie widać wzajemny szacunek. Istnieją wyzwania online. Powinniśmy działać dla wspólnego dobra i zrozumieć, że pomimo wszelkich problemów nasza wola doskonalenia się jest ogromna.

To wyjątkowy czas i ludzkość nigdy nie była tak zjednoczona w jednej sprawie. To jest prawdziwy duch ruchu olimpijskiego.

Za każdym razem, gdy zobaczysz, jak wiśnia kwitnie tej wiosny, uśmiechnij się, kwiaty są dla Ciebie!

Autor zdjęcia: Nicholas Messner
Autor zdjęcia: Nicholas Messner