VII miejsce Romana Janiszewskiego na Mistrzostwach Świata Weteranów w Judo

Na początku października dwóch naszych zawodników – Roman Janiszewski i Krzysztof Marszałek wystartowało w Mistrzostwach Świata Weteranów w Judo, które odbyły się na Sardynii.

W zawodach wystartowało ponad 1100 zawodników z 46 krajów i 5 kontynentów. Polskę reprezentowało 17 zawodników i 1 zawodniczka.

Pierwszy do walk stanął Krzysztof Marszałek, który niestety zakończył turniej w pierwszej rundzie. Natomiast Roman Janiszewski w repasażach najpierw wygrał z reprezentantem Kazachstanu, natomiast w kolejnej uległ reprezentantowi Francji i odpadł z turnieju zajmując wysokie 7 miejsce.

“Marzenie zdobycia medalu nie zostało zrealizowane, ostatecznie zająłem 7 miejsce. Medal był bardzo blisko. Za rok wrócę mocniejszy, wrócę z medalem, bo kontakt z czołówką jest, co pokazały walki przegrane w dogrywkach.” – mówił po powrocie Roman Janiszewski.

VII miejsce Romana Janiszewskiego na Mistrzostwach Świata Weteranów w Judo VII miejsce Romana Janiszewskiego na Mistrzostwach Świata Weteranów w Judo