Aktualności Slider

Wielka ósemka – promuj wartości judo

wielka ósemka

Wielka ósemka – promuj wartości judo

Wielka ósemka! To ciekawa nazwa konkursu: 8 wspaniałych wartości judo. Teraz jest właściwy moment, aby przenieść te zasady na papier. IJF powiedział „hajime” otwierając konkurs dla dzieci, który pozwala im wykazać dwa rodzaje umiejętności: rysowanie i judo.

Zilustruj dowolne wartości judo i zyskaj szansę na otrzymanie nagrody od IJF. Ważne jest, aby dzieciom pomogli ich bliscy, z którymi dzielą ten czas odosobnienia.


Wyjątkowy konkurs dla dzieci, które opowiadają o uniwersalnych wartościach judo w życiu codziennym.

8 wartości judo: odwaga, szacunek, skromność, przyjaźń, honor, uczciwość, samokontrola i uprzejmość. Bez nich judo nie funkcjonuje; są podstawową częścią naszego sportu. Idąc na zawody, do dojo lub nawet do domu, judoka zawsze powinien o nich pamiętać.

Dlatego ważne jest, aby dzieci brały udział w konkursie, bo to daje im możliwość wykazania się wiedzą i wykonanie zadań w kontakcie z innymi młodymi judokami z całego świata.

Powszechnie wiadomo, że każdy z nas widzi świat inaczej. W związku z tym, choć nasze wartości opierają się na uniwersalnych zasadach, jednak można je postrzegać z różnej perspektywy.

Z niecierpliwością czekamy na to, aby zobaczyć jak rysunki dotyczące tych samych wartości mogą być pokazywane w zupełnie różny sposób. Zaprezentujemy wam kilka przykładów rysunków z różnych części świata.

Poprosiliśmy Joanę Ramos, czołową judoczkę z World Judo Tour, aby również coś dla nas narysowała i podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat konkursu.

„Byłam bardzo podekscytowana, kiedy usłyszałam o konkursie. Uważam, że to świetny sposób, aby uczyć dzieci o wartościach i filozofii judo w taki sposób, aby mogły je zrozumieć i naprawdę to poczuć. Na razie nie możemy trenować judo ze względu na ekstremalną sytuację, która zaistniała wokół nas. Judo sprawia, że czujesz się jak superbohater a nie wszystkie sprawy życiowe dają ci takie uczucie. Chcę dać młodym ludziom odwagę i siłę. Zrobiłam ten rysunek, aby uczcić każdą rodzinę. To mój hołd dla każdego, kto ratuje życie, pracując na pierwszej linii lub pozostając w domu! Bądź superbohaterem: ratuj życie, bądź bezpieczny. Odwagi dla was wszystkich! ”

promuj wartości judo
Rysunek Joanny – Jesteście moimi superbohaterami! Razem ratujmy życie! Bądźcie bezpieczni. Pozostańcie silni. ODWAGI!

Poprosiliśmy również podwójnego medalistę olimpijskiego, Rafaela Silvę z Brazylii (BRA), aby powiedział, jak ważny dla niego jest udział w konkursie i ocena prac.

„Jestem bardzo zaszczycony otrzymaniem tego zaproszenia. Te 8 wartości kieruje mną w mojej codziennej praktyce judo. Wiem, że mają one możliwość inspirowania ludzi. Rozwijanie tych wartości traktuję jako prawdziwy przywilej. Życzę wam, abyście dawali z siebie wszystko i rysowali sercem, tak jak z sercem trenujecie na tatami. Dzieciaki, przenieście to co najważniejsze dla judoki na papier. Dajcie z siebie wszystko i zróbcie jak najwięcej rysunków. Zadzwońcie do znajomych, aby zrobili to samo. Wielkie uściski!”

promuj wartości judo
Ośmiu zwycięzców wybranych przez Jury IJF. 80 zwycięzców losowych. Daj sobie szansę wysyłając pracę.  8. IJP.org

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci poniżej 14 lat. Nie ogranicza to jednak pomocy dorosłych. Pokażmy światu wartości judo. Opublikuj swoje prace w mediach społecznościowych pod hashtagiem # great8 i otaguj znajomych! Promuj wartości judo!

Do konkursu wpłynęły już setki zgłoszeń z ponad 40 krajów. Twoja kolej! Dołącz do społeczności judo w tej pięknej idei.

Zobacz więcej rysunków poniżej.

promuj wartości judo
Judo. Bądź rześki.
promuj wartości judo
Zostań w domu. Pomagając mamie w utrzymaniu czystości w otoczeniu przyczyniasz się do poprawy zdrowia.

 


Zamieszczone przez Jakhongira Toshpulatova 10. kwietnia 2020