Aktualności Aktualności klubowe Slider

Zaczynamy nowy rozdział

Drodzy zawodnicy, rodzice, sympatycy klubu,

jako klub w zasadzie każdego dnia mierzymy się z większymi lub mniejszymi wyzwaniami, które krótko lub długodystansowo mają decydujący wpływ zarówno na samo funkcjonowanie naszego stowarzyszenia jak i na jego członków. Ostatni kilkanaście miesięcy były dla nas wielkim egzaminem, a dziś przyszło nam stanąć przed kolejnym.

Swoją działalność rozpoczęliśmy w roku 2009 jako Judo Musu. Część z Państwa jest z nami jeszcze od czasów, kiedy identyfikowaliśmy się z barwami pomarańczowo-czarnymi za co bardzo dziękujemy i co jest potwierdzeniem dobrej pracy, którą wykonujemy. W roku 2015 nasze sukcesy, pasja oraz funkcjonowanie zostały zauważone i docenione przez Legię Warszawa. Zaproponowano nam współpracę i reprezentowanie barw Legii na matach Polski i Europy. W ten sposób 6 lat temu rozpoczęliśmy nowy, istotny rozdział w historii naszego klubu. Przez ten okres odnieśliśmy bardzo wiele sukcesów, zarówno sportowych jak i organizacyjnych poprawiając się rok do roku z czego jesteśmy bardzo dumni. Oczywiście wiele naszych osiągnieć nie byłoby możliwych bez Państwa zaangażowania, życzliwości i często wielkiej ofiarności, za co po raz kolejny gorąco dziękujemy.

Pomimo wielu wspólnych, owocnych lat współpracy z Legią Warszawa niestety dziś różnice w wizji oraz strategii rozwoju naszego klubu i zawodników okazały się na tyle istotne, że nie były do pogodzenia i zaakceptowania z naszej strony. Stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem jakim jest zmiana nazwy i wszystkim co się z tym wiąże. Mając jednak swoje doświadczenie, znając specyfikę judo jak i rodzaj stowarzyszenia, które prowadzimy jesteśmy przekonani, że to właśnie nasze założenia są najlepsze zarówno dla klubu jak i dla samych zawodników.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że dla wielu z Państwa i dla wielu naszych zawodników reprezentowanie Legii Warszawa na co dzień było czymś wyjątkowym, ale dołożymy wszelkich starań, aby nasze nowe barwy finalnie dały wszystkim jeszcze więcej radości i satysfakcji. My również bardzo zżyliśmy się z eLką, z naszymi kolorami, każdego dnia wkładaliśmy serce w nasze działania, nasi zawodnicy na zawodach zapracowali na rozpoznawalność oraz uznanie. To wszystko sprawiło, że ostateczna decyzja związana ze zmianą nazwy była dla nas naprawdę niezwykle trudna. Mimo wszystko, jesteśmy do niej w pełni przekonani i wierzymy, że zdecydowanie najlepsze lata klubu i zawodników właśnie przed nami.

Zatem co teraz. Czym stanie się Judo Legia Warszawa w nocy 31 lipca na 1 sierpnia? Marka Legii Warszawa sama w sobie ma wielką wartość i godne jej zastąpienie było dla nas bardzo istotne. Proszę nam wierzyć, że to zadanie spędzało nam sen z powiek i po bardzo licznych analizach, dyskusjach, czasem nawet sporach 🙂, spotkaniach ze specjalistami ostatecznie wybraliśmy nazwę… Uniwersytet Hāto Judo, ale na co dzień dla ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu będziemy używać również nazwy skróconej Hāto Judo.

Co w zasadzie oznacza Hāto Judo? Szukaliśmy określenia, które będzie czymś więcej niż tylko zwykłą nazwą lecz będzie najbardziej oddawało nasze przekonania, wizję oraz kierunek w którym chcemy podążać.

Hāto – po japońsku oznacza serce, które symbolizuje:
miłość, dobroć, uczucie, szczerość, szacunek, współczucie, oddanie, przyjaźń, zgodę, charakter, mądrość męstwo, odwagę, prawdę, dobro, nadzieję, życie i pasję.

Hato – jeśli nasza nazwa zostanie napisane przez „a” to w języku japońskim będzie oznaczało gołębia, który symbolizuje:
pokój, życzliwość, odrodzenie, uskrzydlone dążenia, wolność, szczerość, pokorę, prawdę, mądrość, dumę, niewinność, czystość, miłość, wierność, nadzieję, łagodność, poświęcenie, harmonię i lojalność.

Co ciekawe kształt serca tworzą również grzbiet i skrzydła gołębia.

Uniwersytet – judo jest naszą pasją, którą chcemy zaszczepiać jak najwięcej dzieci, ale mamy również wewnętrzną potrzebę, aby nasz klub był czymś znacznie istotniejszym niż jedynie miejscem gdzie nasi podopieczni rozwijają się tylko fizycznie. Edukacja sportowa może, a nawet powinna wychodzić daleko poza ramy rozwoju fizycznego i właśnie taką przestrzeń staramy się tworzyć. Nauka i studiowanie wartości propagowanych w judo na świecie oraz przyswajanie zasad kodeksu Bushido może być wspaniałą, pozytywną i rozwijającą przygodą.

W nowej nazwie naszego klubu Hāto Judo udało się nam zatem zmieścić właściwie wszystko co symbolizuje charakter działalności i misję naszego klubu.

Jeśli chodzi o nasze lokalizacje i trenerów to wszystko pozostaje bez zmian i od września wracamy z treningami w ramach nowego sezonu. Jesteśmy na ostatniej prostej jeśli chodzi o budowę nowej strony, zachęcamy do zajrzenia na www.hatojudo.pl, tam mogą Państwo zobaczyć nasze nowe logo. Niedługo nasza dotychczasowa strona i adresy mailowe wygasną, dlatego mamy prośbę by korespondencję kierować już na nasz nowy adres mailowy  info@hatojudo.pl.

Otwieramy nowy rozdział w naszej klubowej historii, mamy nadzieję, że pozostaną Państwo z nami i wspólnie będziemy kontynuować rozpoczętą przez Państwa dzieci przygodę z judo oraz osiągać kolejne sukcesy.

Do zobaczenia na macie!

Drużyna Hāto Judo