Aktualności

Dzień otwarty w sekcji Judo Legia Warszawa

Dzień otwarty

Dzień otwarty w sekcji Judo Legia Warszawa

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców, którzy w najbliższym czasie planują rozpocząć przygodę z judo na Dzień Otwarty w sekcji Judo Legia Warszawa.

“…judo? to nie dla mojego dziecka…” – to typowa reakcja wielu rodziców, gdy słyszą o naszej dyscyplinie. Boją się, że dziecko będzie agresywne lub że w czasie treningu stanie mu się coś złego.

Jest to pewien stereotyp, który wynika z nieznajomości tego sportu. W wielu krajach judo jest przedmiotem obowiązkowym w szkołach na lekcji WF. Sala w której ćwiczymy pokryta jest matą, która ma łagodzić upadek ćwiczącego (warto zaznaczyć, że judo jest jednym z niewielu sportów, w którym ćwiczy się na macie).

Judo to sport olimpijski, w którym przepisy wykluczają techniki i akcje niebezpieczne dla zdrowia.

7 września (sobota) na Koncertowej 4 (Szkoła Podstawowa nr 303) przeprowadzimy trzy treningi pokazowe, gdzie chętni uczestnicy będą mogli wziąć udział w treningu judo – zobacz lokalizację >

Udział jest bezpłatny.

Plan dnia:
14:00-14:40 – dzieci w wieku 4-5 lat
14:50-15:30 – dzieci w wieku 5-6 lat
15:30-16:20 – dzieci w wieku 7-9 lat

Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona, aby zarezerwować sobie miejsce trzeba wysłać maila na adres info@judo.legia.com, w tytule wpisując Dzień Otwarty 7.09.2019 i podając dane uczestnika np. Dzień Otwarty 7.09.2019 Maja Kowalska.

W treści prosimy jeszcze podać datę urodzenia uczestnika tak byśmy mogli zaprosić do konkretnej grupy wiekowej. Wiek minimalny uczestnika to ukończone 4 lata.

Bardzo prosimy o przemyślane zgłoszenia, miejsca przez Państwa zarezerwowana, a niewykorzystane przepadną. Jeśli chętnych będzie więcej niż zaplanowanych miejsc, będzie można zapisać się na listę rezerwową. W treningu uczestniczy jedynie dziecko.

Na treningu dziecko musi mieć strój sportowy, czyli koszulka + spodenki – ważne by były bez suwaków, lepiej z długimi nogawkami, obuwie na zmianę (dzieci ćwiczą na bosaka, ale poruszają się po klubie w zmienionym obuwiu, dzięki temu nie wnoszą piachu/brudu na mate (preferowane obuwie typu klapki, crocsy, japonki), butelkę 0,5 l. wody (bardzo prosimy o zwrócenie uwagi co piją dzieci – unikamy wód słodzonych typu woda cytrynowa/truskawkowa etc, soków i napoi gazowanych).