O klubie

O klubie Judo Legia Warszawa

judo-legia-warszawa

“Wszystko co nas otacza, kiedyś przemija”. Ta bardzo stara prawda oczywiście nie zrobiła wyjątku dla mojej kariery sportowej, jednak nikt i nic nie jest w stanie odebrać mi miłości i pasji, którą czuję dla mojego ukochanego, wyjątkowo cudownego sportu jakim jest JUDO.

Najprostszym i najbardziej naturalnym sposobem kontynuowania mojej największej przygody było otworzenie swojego dojo i przekazywanie swojej wiedzy młodym uczniom i godnym następcom. Wierzę, że oprócz wielu wspaniałych przyjaźni i niezapomnianym chwil, uda mi się wychować medalistów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i oczywiście Igrzysk Olimpijskich.” – Krzysztof Wiłkomirski

 

Klub Judo Legia Warszawa działa nieprzerwanie od 2009 roku, obecnie prowadzimy zajęcia judo w sześciu lokalizacjach:

  • URSYNÓW ul. Koncertowa 4 (Gimnazjum nr 92, okolice metra Ursynów)
  • URSYNÓW ul. Lokajskiego 3 (Gimnazjum nr 95, okolice metra Natolin)
  • PRAGA PŁD. ul. Umińskiego 12 (SP 312, Gocław)
  • MOKOTÓW ul. Grottgera 22 (SP 98)
  • WILANÓW ul. Ledóchowskiej 10 (SP 358)
  • LEGIONOWO ul. B. Chrobrego 50B (Arena Legionowo)

Serdecznie zapraszamy chłopców i dziewczynki, od 4 roku życia, do rozpoczęcia swojej przygody z judo w naszym klubie!

 

Kontakt:
792 080 093
info@judo.legia.com

 

Klub zaczął swoją działalność we wrześniu 2009 i od samego początku, w bardzo krótkim czasie, zyskał bardzo dobrą renomę i wielką sympatię uczestników. Nie było to dla nas zaskoczeniem, gdyż wszyscy trenerzy w klubie oddają się pracy z wielką pasją i zaangażowaniem, bez reszty oddając się ćwiczącym w dojo małym i większym judokom. Dla nas judo to nie tylko sport, to także przyjaźń, przygoda, zdrowie i marzenia.

Przez ponad 4 lata, do sierpnia 2015 roku, funkcjonowaliśmy jako UKS MUSU Warszawa, prowadząc szkolenie judo dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 15 lat oraz dorosłych. Przez te kilka lat udało nam się powiększyć klub o nowe filie, gdzie obecnie łącznie trenuje ok. 400 młodych adeptów judo.

W 2015 roku przyszedł czas na zmiany, otrzymaliśmy propozycję zostania sekcją judo Legii Warszawa. Tą propozycję przyjęliśmy z wielką radością i niedowierzaniem, ponieważ zostaliśmy wybrani jako jeden z kilkudziesięciu klubów w Warszawie.

– Wciąż dążymy do rozwoju marki Legia Warszawa. Powstanie tej sekcji sportowej to kolejny krok do umocnienia Legii w świadomości kibiców. Judo to dyscyplina rozwijająca wspaniałe cechy motoryczne, ale i psychologiczne, sport oparty na tradycji i filozofii, który idealnie wpisuje się do wielkiej rodziny Legii Warszawa. Cieszymy się, że to Krzysztof Wiłkomirski będzie kierował sekcją. To sportowiec, który nie tylko na macie, ale i w życiu prywatnym udowodnił, że potrafi walczyć do końca i szlachetnie dążyć do obranych celów – mówił po podpisaniu wiceprezes Legii Warszawa Jakub Szumielewicz.

 

Trenerzy
img24
Krzysztof Wiłkomirski
Prezes Judo Legia Warszawa

Założyciel Klubu i obecnie pełniący funkcję prezesa w Judo Legia Warszawa, trener judo klasy mistrzowskiej. Absolwent Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie na kierunku Administracja i Ekonomia. Wieloletni zawodnik klubu AZS UW, obecnie reprezentuje barwy Legii Warszawa. Brązowy medalista mistrzostw świata (2001) i Europy (2003), 11-krotny mistrz Polski seniorów. Dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich Ateny 2004 oraz Pekin 2008. Współautor książki edukacyjnej dla dzieci pt. „Judo – nie tylko dla dzieci”, opisującej podstawy tej dyscypliny. Aktywny telewizyjny komentator sportowy dla (m.in. rozgrywek judo podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016), działacz na rzecz promocji judo i sportu, w tym uczestnik „Spotkań z Olimpijczykiem” organizowanych przez PKOl dla młodzieży szkolnej. Stopień mistrzowski 5 dan.

img26
Olga Zwolak
Trener

Treningi judo rozpoczęła w roku 1986 w klubie AZS AWF Warszawa pod okiem trenerki Małgorzaty Śliwy, a następnie kontynuowała naukę u trener Wojciecha Borowiaka. Od roku 1996 jest aktywnym sędzią judo i te umiejętności rozwija nieprzerwalnie do dziś – aktualnie jako sędzia związkowy może sędziować największe imprezy w Polsce. W 2001 roku skończyła warszawski AWF uzyskując trenera 2 klasy. Od roku 2000 uczy wychowania fizycznego na wszystkich poziomach edukacji, obecnie uczy w liceum. Nie ukrywa, że jej największym marzeniem i wyzwaniem jest wychowanie Mistrza.

img26
Karolina Koszela
Trener

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego ze specjalizacją trenersko-menedżerską. Medalistka mistrzostw Polski młodziczek, kadetek, młodzieży oraz wielokrotnie – Pucharów Polski Seniorek i Akademickich Mistrzostw Polski. Licencję instruktorską uzyskała w 2006 roku, obecnie posiada uprawnienia trenera judo I klasy oraz instruktora samoobrony.

img26
Radosław Gaczyński
Trener

Swoją przygodę z judo rozpoczął w 1996 roku, jest wychowankiem klubu AZS UW. Zaszczepioną w dzieciństwie pasję i miłość do tego sportu nie zgasiła nawet doznana na stosunkowo wczesnym etapie rywalizacji kontuzja – mimo zakazu startów wciąż doskonalił swoją wiedzę i umiejętności, trenując z najlepszymi trenerami i zawodnikami w Polsce. Licencję instruktorską uzyskał w 2013 roku i od tego czasu koncentruje się na zarażaniu pasją do sportu nie tylko dzieci, lecz także młodzież i dorosłych, zachęcając ich do przezwyciężania kolejnych barier i pokonywania własnych słabości. Swoje doświadczenie trenerskie wspiera bogatą wiedzą psychologiczną: ukończył jedyny w Polsce program studiów z zakresu psychologii sportu na Uniwersytecie SWPS. Posiada stopień mistrzowski III DAN.

             
Karolina Grochowska
Trener

Nadal czynny członek klubu judo AZS UW, z którym jest związana od 2002 roku. Aktywnie uczestniczy w treningach tej sekcji. Jest aktualnym członkiem Kadry Narodowej oraz brązową medalistką Mistrzostw Polski (2018). Judo stało się życiową pasją za sprawą ojca trenera, który do dziś jest inspiracją w nauczaniu, przez Karolinę, tej dyscypliny. Siostra i szwagier również są trenerami, dzięki czemu judo towarzyszy jej nie tylko na macie. Na co dzień studiuje dietetykę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, który reprezentuje i zdobywa punktowane miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski. Posiada stopień mistrzowski I DAN.

 

img26
Grzegorz Zimecki
Trener

Instruktor judo, student dziennikarstwa. Najważniejsze osiągnięcia zawodnicze:
2013 Akademickie Mistrzostwa Polski Seniorów – III miejsce -100 kg
2014 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – III miejsce -100 kg
2015 Mistrzostwa Polski Młodzieży – III miejsce +100 kg

img26
Ewa Gaczyńska
Trener

(3 Dan) – swoje pierwsze kroki stawiała właśnie na macie, ponieważ trenowanie i nauczanie judo jest u niej tradycją rodzinną (trenerem judo jest również ojciec, siostra oraz mąż!). Członkiem sekcji judo klubu AZS Uniwersytetu Warszawskiego jest od roku 1997. W jej dorobku sportowym znajdują się dwa brązowe medale Mistrzostw Polski (juniorzy, młodzież), w latach 2007-2013 była członkiem kadry narodowej w judo. Jest wielokrotną medalistką akademickich Mistrzostw Polski i Pucharów Polski. Zajęcia judo prowadzi od 2010 roku, początkowo jako instruktor, a obecnie trener judo 2 klasy. Posiada tytuł magistra biotechnologii medycznej (Uniwersytet Warszawski), jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracuje jako dietetyk i specjalista ds. żywienia w sporcie. zadbajmyozdrowie.pl

img26
Bartek Rejniak
Trener

Wykształcenie wyższe, licencjat w specjalności turystyka, hotelarstwo. Licencjonowany instruktor Judo, oraz kulturystyki i fitness, trener personalny. Wielokrotny medalista mistrzostw makroregionu Warszawskiego, dwukrotny akademicki v-ce mistrz Polski, złoty medalista Pucharu Polski Masters, aktywny zawodnik w formule Masters. Pasjonat kulturystyki, fitness, przygotowania motorycznego sportowców, dietetyką ukierunkowana pod cele treningowe.

Krzysztof Raczyński
Trener

Instruktor judo, 1 dan, zajęcia judo prowadzi od 2001 roku.
Swoją przygodę z judo rozpoczął w 1985 roku. Wychowanek klubu “START” w Częstochowie.
Najważniejsze wyniki:
1993 – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (Włocławek) – II m.
1997 – Akademickie Mistrzostwa Polski WSP,FU – II m. (Bydgoszcz)
1997 – Akademickie Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek – III m. (Gliwice)
1999 – Akademickie Mistrzostwa Polski WSP, FU – I m. (Bydgoszcz)
1999 – Akademickie Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek – III m. (Warszawa)
2000 – Akademickie Mistrzostwa Polski WSP, FU – I m.(Rzeszów).
Aktualny zawodnik Masters, medalista otwartych mistrzostw Serbii, Austrii oraz Pucharu Polski.
Mistrz Polski Masters – 2016 rok. Wicemistrz Polski Masters – 2017 rok.

img26
Roman Janiszewski
Trener

2 dan. Były reprezentant Polski i członek kadry narodowej w latach 1996-2001.
Mistrz Polski młodzików 1996 – 71 kg
Vice mistrz Polski kadetów 1998 – 73 kg
Mistrz Polski juniorów 2000 – 73 kg
Brązowy medalista mistrzostw Polski młodzieży 2001 – 81 kg
Trzykrotny medalista ogólnopolskich turniejów klasyfikacyjnych
Akademicki Mistrz Polski 97/98
Aktualny zawodnik Masters, Medalista otwartych mistrzostw Serbii, Czech, Austrii oraz pucharu Polski. Mistrz Polski Masters – 2017 rok. Mistrz Polski Masters – 2018 rok.